Eskişehir Kampüs Nakliyat

Hizmetlerimiz

Taşınırken Yapılması Gerekenler

Ev taşıma sürecinde eşyanın miktarı ne olursa olsun düzensiz hareket edildiğinde mutlaka ortalıkta kargaşa olacaktır.


Bu kargaşada gözden kaçabilecek eşyalar unutulacak, özensiz kaldırılanlar hasar görebilecek veya karışıp kaybolabileceklerdir.

Bu gibi can sıkıcı durumların yaşanmaması için taşınırken planlı hareket etmek çok önemlidir. Peki bu planda nelere dikkat edilmeli derseniz bu sorunun cevabını birlikte inceleyelim.

Taşınırken eşyalarınızı odalara göre ayırıp kolilerin üzerine bu odaları mutlaka yazın. Örneğin yatak odasındaki eşyaların paketlerine yatak odası, salona salon yazarak yeni adreste direk olarak ilgili eşyanın doğru alana gitmesini sağlayabilirsiniz.

Eşyalarınızı paketlerken kullanmadıklarınızı ayırın. Her taşınma sürecinde uzun zamandır kullanmadığınız eşyalar, bir yerlerde kalan ürünler ortaya çıkar. Kullanılmayan eşyaları taşımak hem zaman hem de güç kaybına sebep olacaktır. Bu durumda kullanılmayan giysiler, ev eşyalarını ihtiyacı olan kişilere ulaştırarak boşuna taşımaktan kurtulabilirsiniz.

Eşyalarınızı paketlerken her üründe aynı ambalaj malzemesini kullanmayın. Örneğin bir minderi taşırken kullandığınız malzeme ile aynayı kapladığınız malzeme aynı olmamalı. Hassas eşyalar için patpatlı malzemeler, gazete kağıtları kullanarak güvenliklerini sağlayabilirsiniz.

Özel ve değerli eşyalarınızı mutlaka ayırıp kendi aracınızla veya el çantanızla taşıyın.

Taşınacağınız evin aboneliklerini önceden açtırın ki taşınma gününde elektrik su sıkıntısı çekmeyin.

Yukarıda saydığımız adımlara dikkat ettiğiniz zaman siz de taşınma sürecini kendiniz için daha kolay bir sürece dönüştürebilirsiniz.

 

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım